מטבחים לבנים במגוון דגמים

המטבח הלבן הוא אחד מהנפוצים שבמטבחי ישראל, וזאת משום שהוא דומיננטי כמעט בכל תבנית עיצובית. על אף כי רבים מזהים אותם עם העיצוב הבורגני, הוא יכול להשתלב היטב גם בעיצובים כפריים, ואפילו לצאת קלות מעולם העיצובים המודרני הכללי אל עבר מחוזות הוינטאג' למיניהם. כאשר אתם ניצבים בפני בחירת מטבחים לבנים, אלו הם האפשרויות העומדות בפניכם.

מטבחי הייטק

מטבחי הייטק נחשבים פופולריים במיוחד. הייטק הוא שילוב של המטבח הבורגני עם המטבח המודרני. הקונסטרוקציה בדרך כלל מבוססת על הצורה המלבנית או הריבועית בידית הדלת, ידית הארון, צדודיות הפתחים, ומבנה השיש. הצבע הוא בדרך כלל לבן מלא, ולא גרסה גרסה כהה כמו שמנת או אופווייט. ממטבחים כאלו נהנים רוב הדיירים שרכשו דירות בפרויקטים חדשים בבנייה רוויה. גם דיירים במבנים וותיקים יותר נוטים להחליף את מטבחיהם עם גוון זה וליהנות מטקסטורת עיצוב עשירה ופיזור צבעים מינימלי, רובו מרוכז סביב הגוון הלבן.

מטבחים מודרניים וכפריים

מעין גרסה עגולה של מטבחי ההייטק. במטבחים הללו ניתן להבחין בשימוש ניכר שנעשה בצורה העגולה. הן במשקוף דלת הארון, הן בצדודית של כל מגירה, והן במדפים, הקצוות יהיו גליליים או עגולים לחלוטין. המוטיב העגול הוא שמסמל שלפניכם מטבח בעיצוב כפרי, על אף שמבחינת הצביון מדובר בצביון מודרני לחלוטין, ללא קשר לעולם העתיק, אותו נוהגים רבים לשייך למרחב הכפרי.

מטבחי פרובנס

מקרה ייחודי של יציאה מעולם המודרנה, שבדרך כלל הלבן מסמל אותו בלבד, אל עבר מחוזות עיצוביים אחרים. זהו עיצוב שמקורו בצרפת, והוא מתבסס על לבן כצבע כהה, כלומר על גוון השמנת או האופווייט. במטבחי הפרובנס הלבן הכהה לעתים משמש כצבע עיקרי ולעתים כצבע משני, כאשר הגוון הראשי הוא חום מוחלט, כמו במטבחים בעלי צביון עיצוב עתיק.

מטבחים עתיקים עם פרזול לבן

מטבחים אשר בהגדרה אינם לבנים, אלא מתבססים על חום כגוון עיקרי. בשל הרעיון ליצור עיצוב באמצעות ניגוד גווני צבע, נוהגים להשתמש בצבע הלבן כצבע לידיות הארונות והמגירות. בדרך כלל זהו לא ניגוד מוחלט, אלא ניגוד יחסי: הצבע הלבן שנבחר למשימה יהיה שמנת או אופווייט, בדומה לעיצוב פרובנס. ההבדל הוא שבעיצוב פרובנס הצבע הלבן מקבל נוכחות מסיבית יותר גם בגופי ההתקנים, בעוד שבמטבחים עתיקים מדובר רק בפרזול נקודתי של מגירות, ארונות ולעתים גם של מסגרות מדפים למיניהם.