מטבחים קטנים

מטבחים המוצבים בחדרים קטנים יכולים להיות מאד מעוצבים ומאד אטרקטיביים אם רק תתכננו ותגבשו נכון את צעדיכם. תכנון המטבח הקטן דורש מחשבה, בשל כך שאתם מוגבלים במקום, ולא יכולים לעשות פעולות עיצוביות שעמיתיכם מהמטבחים הגדולים יכולים. אין זה אומר שהמטבחים פחות טובים. זה רק אומר שתצטרכו לחפש טוב יותר את הרכיבים. בחנות המתמחה במטבחים יוכלו למצוא אותם עבורכם בקלות ולהפוך את החדר המיועד למטבח דקורטיבי ביותר.

האלמנט החשוב ביותר במטבח הקטן – הפרזול

מי שיזדקק לארון גדול – יקנה ארון גדול, וביננו כולנו צריכים אחד כזה לפחות לאחסון רכיבי מזון, כלי מטבח ותכולה קבועה אחרת בעלת ממד גדול. השאלה שצריכה להישאל היא איזו ידית לשים בו? כאשר המטבחים קטנים, אנו ממליצים להיצמד לידיות הקטנות. ידיות גדולות מדי יגנבו את תשומת הלב מהחלק העיקרי של המטבח, וזה מצב לא תקין ובלתי סביר, אשר יוצר חוסר היררכיה בעיצובו. אם תבנית העיצוב שלכם כפרית, ההמלצה היא לרכוש ידיות טלסקופיות עגולות. אם היא בורגנית, מומלץ לרכוש ידית מרובעת קטנה, ומומלץ לאתר ידיות סימטריות לחלוטין היוצרות ריבוע שלם לחידוד איכות העיצוב.

אלמנט נוסף שיש לשים לב אליו – מיקום הארון

כפי שציינו בתחילת הפרק הקודם, גם במטבחים קטנים מאד, יש צורך בארון גדול אחד לפחות, כמו בכל מטבח אחר. היא היכן למקם אותו, אתם שואלים? ברור שכל רכיב אחסון אחר שייכנס למטבח יהיה או מגירה או מזווה קטן ביותר שיהווה פריט אחסון משלים. בשל כך שארון ה- 2 דלתות שלכם הוא רכיב האחסון הגדול היחיד בחלל, אנו ממליצים למקם אותו במרכז הקיר של השיש. כך, תשומת הלב העיקרית הולכת למרכז, שזה מצב תקין, בעוד תכולות האחסון השוליות אכן נמצאות בשוליים.

עצות לבחירת תכולה משלימה למטבח

על אף כי אין אנו עוסקים בתכולה משלימה, אלא רק בארונות ובשיש, אנו כן למודי ניסיון בענף, עת שירתנו לקוחות קודמים. אנו ממליצים שכל תכולה שתיכנס למטבח תהיה קטנה, אך במידה ובמנסורצמיה שנקבעה מראש. לאחר מיקום הארון, המגירות והשיש, חשבו את המקום שהייתם רוצים להטמיע בו שולחן או שידה, ודאגו שיישאר לכם מקום די והותר לעבודה ותנועה מלאה במטבח. בדרך זו אתם גם מגבילים את עצמכם לרכיבים משלימים קטנים ועל כן מתאימים מבחינה דקורטיבית, וגם לא מונעים מעצמכם את כושר התנועה והתזוזה במטבח.