מטבח הייטק

מטבח זה הנו מטבח מודרני, לרוב בעל עיצוב בורגני המבוסס על צורות מלבניות חדות וחלקות. בשונה ממה שחושבים, הוא אינו אחיד בסגנונו, ונתון לרמות תמחור שונות המעידות על איכותוץ שימו לב, בחנויות המתמחות בשיווק מטבחים, הבדלי התמחור לא ישפיעו על אופן העבודה שלכם במטבח, ולא אמורים ליצור אצלכם חשש מירידת איכות. ההבדלים יתבטאו בחופש שלכם לבחור את עיצוב המטבח. בעוד שישנם רכיבים הניתנים לכיפוף וליצירת משטחים מגולפים ויצירתיים, ישנם רכיבים אחרים בהם הדבר אינו מתאפשר בשל חוסר בגמישות מספקת. חומרים אלו זולים משמעותית מעמיתיהם, אל לא גורמים ללקוח לחוש בכל הבדל פונקציונלי כשהוא עובד במטבח שלו.

מטבח הייטק זול

מטבח ההייטק הזול ביותר הוא מטבח הפורמייקה. היתרון שלו – חומר קשיח מאד, אשר מודבק על חומר קשיח אחר, לרוב MDF. ההדבקה נעשית באמצעות דבק שרף. הסיבה העיקרית למחיר הזול היא בשל חסרון בולט מאד בפורמייקה, לפיו לא ניתן לכופף אותו. זהו חומר כל כך קשה, שכל ניסיון לעקמו יהיה משול לניסיון לעגל משטח בטון ללא ברזל: אי אפשר. הדרך היחידה לשלב פורמייקה בלוח MDF היא באמצעות משטח חלק בלבד. סיבה נוספת לתמחור הזול היא עלות הייצור הנמוכה יחסית של החומר, ומהירות ייצורו הלכה למעשה.

מטבח הייטק כלכלי

מטבח ההייטק הכלכלי והפופולרי ביותר הוא מטבח הפולימר. בשונה מהפורמייקה, זהו חומר מאד גמיש, אשר מוצמד ללוח ה- MDF באמצעות לחץ וואקום מבוסס חום. הדבקה בסגנון הזה אינה מתבססת על חומר ממשי כמו בפורמייקה, אלא על הוואקום כטכנולוגיה. המשמעות: לא רואים קנט מודבק. עין בלתי מזוינת לא יכולה להבחין בין עץ מלא ללוח MDF עם פולימר עליו. בשל גמישותו של החומר ניתן ליצור מטבח הייטק עם ארונות רוויי פיתוחים, ולא להסתפק בארונות החלקים כמו במקרה של הפורמייקה.

מטבח הייטק יוקרתי

מטבח ההייטק היקר ביותר שקיים הוא מטבח העץ המלא. בשונה מהפולימר ומהפורמייקה, אים צורך להדביק דבר, אלא להשתמש בלוח העץ כמו שהוא, לאחר שעבר אימפרגנציה ושימון ראויים. הרכיב היחיד בו משתמשים הוא הצבע החי, אשר הופך את לוח העץ לבר-השתלבות במטבח ההייטק. לרוב, מדובר על צביעת משטח עץ מחום ללבן. המטבח הפופולרי ביותר בתחום עיצוב ההייטק הוא מטבח לבן שלג, אם כי ישנם מטבחים בגוונים כמו אופווייט או שמנת אשר יוצרים אף הם עיצוב הייטק מתקבל על הדעת.