מטבחי זכוכית מעוצבים

מטבחים הם חדרים אשר עיצובם מצריך התבוננות ייחודית, בהשוואה לעיצוב חדרי מגורים ואפילו חדרי שירות אחרים בבית. לכן, את רוב המטבחים הטובים ימצא הלקוח בחנות ייחודית לעיצובם ושיווקם. בשונה מכך, חדרים אחרים בבית ניתן לתכנן על סמך ביקור בחנויות כלליות לעיצוב מבנים. המטבח הוא ייחודי בשל כך שהוא מבוסס על משטחי שיש והתקני אחסון מרהיבים בעיצובם, אשר אינם נפוצים בשאר החדרים. כשכל הקונסטרוקציה במטבח מעובה במשטחי זכוכית בוהקים אתם יכולים להיות בטוחים שאתם עושים את הצעד הנכון ביותר עבור המטבח שלכם.

מהם משטחי זכוכית למטבח?

משטחי הזכוכית הנם חיפויי זכוכית אשר עוטפים את תכולת המטבח ויוצרים ברק בכל דפנותיו. חלק מהאייטמים מגיעים עשויים מזכוכית, ואז היא משמשת גם כעיבוי וגם כחומר ייצור עיקרי. הדבר מתרחש במיוחד בהתקני אחסון כמו ארונות, מגירות והתקני מזווה שונים.

הזכוכית אינה מהווה סיכון מבחינת שברים ושריטות?

על אף כי זכוכית היא חומר גלם רגיש, רבים נוטים להשתמש בה כאמצעי עיצובי חסר פשרות. גם מבחינה פונקציונלית, זכוכית המטבח חזקה לאין שעור מזכוכית בה נעשה שימוש בייצור כלי בית ותכולת מעצבים מכל סוג אחר. היא עשויה מחומר כבד יחסית ועל כן עמיד ביחס לזכוכיות אחרות. בחלק מהמקרים שכבת הזכוכית מגיעה עם מנגנון הגנה כך שבעת שבר הרסיסים לא מתפזרים אלא נשארים במקומם.

האם ניתן להצביע על מודל של מטבח בו הזכוכית תתאים במיוחד כחומר גלם עיצובי?

זכוכית כחיפוי מתאימה למטבח מכל סוג ומכל סגנון עיצוב, החל מהכפרי ועד הבורגני, החל מהעתיק ועד המודרני. זכוכית כחומר גלם עיקרי, בצבע שקוף, כחול או ירוק תתאים במיוחד לבתים מודרניים בהם הצבעים הקרים דומיננטיים, ומבוססים על לבן, תכלת ושמנת. 

האם מטבחים מבוססי זכוכית בטוחים לשהות של ילדים וקטנטנים?

כן. זו זכוכית חזקה והם יכולים לשהות בחדר ללא חשש מצדכם. כפי שציינו בהתחלה, מטבחי זכוכית הם מטבחים הרבה יותר עמידים ממה שחושבים, וגם אם השבר בקיר או בשיש אכן קרה, ברוב המקרים יש מנגנוני בטיחות שישמרו את השברים במקומם ולא יתנו להם להגיע לרצפה. בדרך זו הילדים יכולים לשהות במטבח גם כאשר חיפוי זכוכית כלשהו נשבר או נשרט.