עיצוב מטבחי פרובנס

מטבח פרובנס הוא מטבח חום, המתבסס על עיצוב בורגני לא מודרני. סימן ההיכר שלו בדרך כלל יתאפיין בצבע משני לבן, לרוב קרם או שמנת. הצבע המשני ייראה על ידיות הפרזול ולעתים גם על המעטפות של הארונות, המגירות והמדפים. למטבח פרובנס ביסוס רב על טכניקות גילוף וכיפוף, ולכן השאיפה היא לעצבו בעץ מלא, אך הדבר לא תמיד אפשרי בשל מגבלות תקציב. במקרה כזה מומלץ לבסס את המטבח על MDF בציפוי פולימר. בשונה מחומרים כמו פורמייקה, הפולימר גמיש ומאפשר כיפוף על חזית המשטח, כנדרש מדלת של מטבח פרובנס.

בחירה נכונה של הגוון

גוון מטבח הפרובנס יתבסס על הגוונים הסובבים אותו בחדרי הבית. זה לא סוד שהמטבח צפוי להתאים בעיקר לבתים שהעיצוב הפנימי שלהם מבוסס על צבעי עץ. חשוב לקבוע את צבע המטבח כקרוב ככל האפשר לצבע הדומיננטי בחדרים הסמוכים. שינוי בגוון לבהיר או לכהה יותר ייעשה במקומות בהם ישנם הבדלי תאורה בולטים. במקומות בהם יש חשיפה מרובה לשמש או לאור המנורה, או מנגד, במקומות בהם יש עודף צל, ייעשה שינוי קל בגוון לצרכי איזון המיקום עם יתר חלל המטבח. הדבר נכון גם כשבוחרים צבע משני לבן לפרזול ולמעטפת הארונות והמדפים שלכם. במקומות בהם יש עודף תאורה או הצללה, הגוון שלו צפוי להשתנות בהתאם.

בחירה נכונה של תכולת הפרזול

לפרזול משמעות עמוקה כשהוא מוצב במטבח. על אף הקלות שבהתקנתו והגודל הקטן שלו ביחס לשאר התכולה במטבח, חשיבותו עצומה לדקורציה הסופית בחלל. פרזול מטבח חייב להתבסס על גודלו. במטבח קטן, ללא הקצאת מקום מרובה, תהיה זו טעות לבחור ידית גדולה, למשל ידית צילינדר או קשת ארוכה. ידיות כאלו ימקדו את תשומת הלב בהן, על חשבון החלקים העיקריים במטבח. ידית טלסקופית קטנה ועגולה לחלוטין תהיה בדיוק מה שהמטבח שלכם זקוק לו. הדבר נכון גם כשמדובר במטבח גדול: ידית קטנה לא תאפשר קונטרה עיצובית מספקת, לעומת ידית גדולה שתיתן לו את מה שהוא צריך בשביל להפול למעוצב ובעל משמעות.

בחירת משטח השיש

משטח השיש יתאים בגוון שלו לארונות ולמגירות, יתבסס ברובו על צבעים הסובבים את הגוון החום, ויהיה דומה לתכולת האחסון גם בפיתוחים שעל גביו. על פי רוב, מטבחי פרובנס ישנם סטים מוכנים של תכולת אחסון ומשטחי שיש אשר מותאמים זה לזה בפאן הדקורטיבי.