מטבחים כפריים

בשונה משאר חדרי הבית, עיצוב המטבח מצריך התבוננות ייחודית. לכן, בדרך כלל חנויות העוסקות במטבחים ישווקו חדרים מסוג זה בלבד. בשונה מיתר חדרי הבית, המטבח מצריך ידע בשיש, קרמיקה, והתקני אחסון ייחודיים מעץ ומאלומיניום. כמו כן, נדרש ידע עיצובי רב בשילוב האלמנטים הללו יחדיו כך שייווצר חדר מטבח אחיד, ולא קולאז' פזרני של אביזרים ללא מכנה משותף דקורטיבי. במטבחים כפריים, האלמנטים שיידרשו לכם הם כדלקמן.

התמדה בצורות עגולות לפרזול ולדלתות

דלתות של ארונות, דלתות מגירות וידיות ההתקנים הללו צריכות לשאוף ככל האפשר לצורה עגולה. הגליל מזוהה יותר מכל עם העיצוב הכפרי בשל כך שהוא מעניק תחושה של חמימות וביתיות, במקום תחושת הריחוק הבורגנית שנוצרת כשהמטבח מבוסס על מלבנים וריבועים חדי-קודקוד. כך, למשל, במטבחים לחדרים קטנים מומלץ לבחור בידיות טלסקופיות, ובמטבחים לחדרים גדולים ידיות צילינדר גליליות גדולות יעשו היטב את העבודה.

התמדה בגוון אחיד

מטבח כפרי יכול להיות כפרי מודרני או כפרי עתיק. כאשר הבית שלכם מודרני, שילוב מטבח שהוא מודרני יהיה מתבקש, ואז הצבעים הדומיננטיים של הארונות והמגירות שלכם יצטרכו להיות לבנים, תכלת, שמנת או קרם. מנגד, אם מדובר בבית עם צבעי עץ על טהרת העיצוב העתיק, ישנם מטבחים כפריים בצבעים אלו המבוססים על ארונות ומגירות בצבע כתום, חום, אדום או צהוב לבחירתכם. לא זו אף זו, ניתן לשלב את המטבחים בשיש דמוי עץ בגוון ובטקסטורה כמו למשל שיש גרניט פורצלן.

התמדה בעוצמת הגוון

עוד אלמנט שחשוב מאד לשים לב אליו הוא העוצמה של הגוון. נכון, ביססתם סגנון עיצוב עתיק או מודרני לבחירתכם במטבח הכפרי. אין זה אומר שניתן להשתמש בכל ואפילו לא ברוב הגוונים העומדים לרשותכם. ההיפך הוא הנכון: את גוון ארונות, מגירות ושיש המטבח מומלץ לרכז למרחב מצומצם מאד בשביל לשמור על אחידות. המקרה היחיד בו יש להשתמש בצבעים כהים או בהירים יוצר באופן משמעותי הוא במקומות בהם יש צל, או לחילופין עודף תאורה, בשביל לאזן את אותן נקודות ולהפוך אותן לאחידות מול שאר חלקי המטבח.

מטבחים כפריים מוטב למצוא רק בחנויות המשווקות מטבחים, אשר תחום התמחותן הוא עיצוב מטבחים!